Skutki uboczne dopalaczy

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy dostępne na rynku tak zwane dopalacze, które oferowane były jako produkty kolekcjonerskie, których nie można spożywać. Przez takie ominięcie przepisów dało się je sprzedawać a działanie tych substancji tak naprawdę nie było znane. Obrót dopalaczami w tym momencie jest już ograniczony i dostępność jest już trudniejsza. Trzeba jednak wiedzieć o tym, że takie tabletki czy proszki mogą mieć bardzo zły wpływ na nasze zdrowie i prowadzić mogą nawet do zgonu. Niestety nie mamy całkowicie zbadanych skutków używania dopalaczy. Skład bowiem ulega zmianom a co za tym idzie nie wiemy jakie będzie ich działanie. Trzeba jednak wiedzieć, że takie skutki zawsze są poważne.

problemy po dopalaczach

W zależności od konkretnego produktu oraz organizmu zażywającego trzeba spodziewać się takich problemów jak:

- nudności oraz wymiony,

- bóle oraz zawroty głowy

- niepokoje i stany lękowe

- problemy ze snem

- napady drgawek

- utrudnione oddychanie

- nadmierne zmęczenie

- ataki agresji, szału nadmierna aktywność

- rosnąca gorączka

- pocenie się

- problemy z żołądkiem, bóle brzucha, biegunka

- pojawianie się brązowych plam na skórze

Mamy wiele mitów, które krążą na temat dopalaczy i niestety wiele młodych osób wierzy w takie mity. Taka wiedza jest jednak marna i nieświadomie sięga się po takie środki już w gimnazjum. Młodzież nie wie jak działają dopalacze. Substancje takie są więc łatwe do kupienia w wielu miejscach szczególnie w internecie. Aby chronić się przed nimi trzeba przede wszystkim zapoznawać się z informacjami jak takie środki działają i jakie są skutki ich zażywania. Po zatruciach śmiertelnych dąży się już do tego, by zamykać miejsca, gdzie takie środki pojawiają się w sprzedaży. Dzięki temu ograniczeniu liczba zatruć znacząco spadła.

Dopalacze

Oczywiście to wielki mit, że dopalacze są bezpieczne i nie prowadzą do...

Kto bierze dopalacze?

Problem dopalaczy u młodych jest coraz częściej słyszany. Możemy się...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl