Kto bierze dopalacze?

Problem dopalaczy u młodych jest coraz częściej słyszany. Możemy się dowiedzieć o środkach psychoaktywnych coraz więcej właśnie bezpośrednio od młodych. Największy problem pojawia się nie w samych dyskusjach, ale w momencie, gdy zaczynają tkaie środki przyjmować. Niestety obecnie młodzi coraz lepiej wiedzą jak łączyć różne substancje, by osiągnąć większe działanie i wzmocniony „odjazd” jak to określają młodzi. Niekiedy jednak i rodzice podają dzieciom takie produkty, które mają masę kalorii i energetycznych dodatków, a to również jest problemem.

niebezpieczne dopalacze

Z czego to wszystko wynika. Przede wszystkim rodzice nie są w stanie poznawać etykiet na produktach i tym samym nie wiedzą co znajduje się w składzie kupowanego jedzenia. Jeśli nie ma świadomości będą za tym szły oczywiście błędy dopasowaniu jedzenia. Niekiedy podaje się nadmiar różnorakich środków odżywczych, a w wielu przypadkach również zbyt dużo witamin, co także będzie dla dziecka niebezpieczne. Aż 10% dzieci ma obecnie objawy ADHD a aż 20% ma problemy z alergią, co pokazuje jak szerokie są to problemy.

Od czego można się uzależnić? Należy wiedzieć, że uzależnienie może dotyczyć zarówno środka psychoaktywnego jak i też stanu emocji, które wyzwala się w momencie stosowania używki. Różnego rodzaju reklamy są niestety siłą napędową takich produktów i sprawia ona, że sprzedają się one doskonale. Uprawiając sport niestety wielu młodych uważa, że musi sięgać po różnego rodzaju dodatki, by osiągnąć lepsze wyniki. Właśnie w ten sposób wnosi się takie używki do codziennego życia a to sprawia, że jest dużo trudniej poradzić sobie potem z silniejszymi środkami takimi jak dopalacze, które mają degenerujący wpływ na organizm młodej osoby, która rozpoczyna ich zażywanie.

Charakterystyka dopalaczy

Substancje o psychoaktywnym działaniu określane jako dopalacze można obecnie...

Skutki uboczne dopalaczy

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy dostępne na rynku tak zwane dopalacze, które...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl