Kto bierze dopalacze?

Problem dopalaczy u młodych jest coraz częściej słyszany. Możemy się dowiedzieć o środkach psychoaktywnych coraz więcej właśnie bezpośrednio od młodych. Największy problem pojawia się nie w samych dyskusjach, ale w momencie, gdy zaczynają tkaie środki przyjmować. Niestety obecnie młodzi coraz lepiej wiedzą jak łączyć różne substancje, by osiągnąć większe działanie i wzmocniony „odjazd” jak to określają młodzi. Niekiedy jednak i rodzice podają dzieciom takie produkty, które mają masę kalorii i energetycznych dodatków, a to również jest problemem.

niebezpieczne dopalacze

Z czego to wszystko wynika. Przede wszystkim rodzice nie są w stanie poznawać etykiet na produktach i tym samym nie wiedzą co znajduje się w składzie kupowanego jedzenia. Jeśli nie ma świadomości będą za tym szły oczywiście błędy dopasowaniu jedzenia. Niekiedy podaje się nadmiar różnorakich środków odżywczych, a w wielu przypadkach również zbyt dużo witamin, co także będzie dla dziecka niebezpieczne. Aż 10% dzieci ma obecnie objawy ADHD a aż 20% ma problemy z alergią, co pokazuje jak szerokie są to problemy.

Od czego można się uzależnić? Należy wiedzieć, że uzależnienie może dotyczyć zarówno środka psychoaktywnego jak i też stanu emocji, które wyzwala się w momencie stosowania używki. Różnego rodzaju reklamy są niestety siłą napędową takich produktów i sprawia ona, że sprzedają się one doskonale. Uprawiając sport niestety wielu młodych uważa, że musi sięgać po różnego rodzaju dodatki, by osiągnąć lepsze wyniki. Właśnie w ten sposób wnosi się takie używki do codziennego życia a to sprawia, że jest dużo trudniej poradzić sobie potem z silniejszymi środkami takimi jak dopalacze, które mają degenerujący wpływ na organizm młodej osoby, która rozpoczyna ich zażywanie.

Dopalacze jak trujące...

Pośród dopalaczy najbardziej niebezpieczne będą takie, gdzie znajdują się...

Nowa forma leczenia...

Nałóg jest wyborem to publikacja, którą przygotował Jeffrey Schaler i w której...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl