Leczenie po spożyciu dopalaczy

jak leczyć uzależnienie od dopalaczyOsoby, które mają lekkie zatrucie po dopalaczach najczęściej nie trafiają do placówek zdrowia. Natomiast osoby, u których zatrucie jest silne najczęściej są leczone na oddziałach toksykologicznych a problem jaki u nich się pojawia to najczęściej zaburzenie świadomości łącznie ze śpiączką. Najczęściej jest nadaktywność w ich organizmie. Funkcjonuje nadmierne nadciśnienie tętnicze i przyspieszenie rytmu serca. W wielu przypadkach rośnie nadmiernie temperatura ciała i pojawiają się zaburzenia jeśli chodzi o nawodnienie organizmu. Niekiedy może się pojawić problem z niewydolnością krążenia czy oddechu. Niebezpieczne są tez przypadki, gdy dopalacze łączy się z innymi środkami. Na początku leczy się taką osobę by podtrzymać jej funkcje życiowe a dopiero potem przechodzi się do odtrucia i leczenia właściwego, by doprowadzić do normalnego zdrowia. W przypadku ostrych zatruć bardzo często pojawia się nadmierne pobudzenie, czasami obok tego będą urojenia czy omamy. Rzadko natomiast pojawiają się lęki oraz paniki.

Zaburzenia mogą przemijać bez leczenia inne wymagają leczenia krótkiego opartego na objawach. Po zejściu wszystkich tokstycznych środków pojawiają się również zespoły depresyjne. Ich przebieg jest różny może być krótkotrwały a może się bardzo długo ciągnąć. Wszystko zależy od tego czy dana osoba jest odporna na leczenie antydepresyjne czy też raczej nie. Jeśli jakaś osoba długo przyjmuje dopalacze najczęściej pojawiają się psychozy związane z omamami i urojeniami. Wymagają one oczywiście leczenia w szpitalach. Rozpoznanie jest w tym względzie trudne, ponieważ chorzy mają wiele różnych substancji i znają ich firmy ale nie mają pojęcia co zawiera się w poszczególnych przyjmowanych dopalaczach i trudno znaleźć sposób leczenia. U części osób, które dłużej używają stymulujących substancji pojawia się problem stałego uzależnienia. Tutaj nie mamy jednak standardów jak zająć się ich leczeniem.

środki stymulująceNajczęściej prowadzi się terapie indywidualne oraz grupowe, które mają prowadzić do rozwiązania tego problemu. Chodzi o to, by doprowadzić do sytuacji, w której nastąpi pełna i stała abstynencja u osoby, która przyjmowała nadmierne ilości środków stymulujących. W tym momencie nie mamy wykształconych programów, w ramach których leczone miałyby być osoby uzależnione tylko i wyłącznie od dopalaczy. Leczenie opiera się więc tylko i wyłącznie na formach podobnych do leczenia uzależnienia od innych środków psychostymulujących bądź też ogólnie według programów leczenia innych uzależnień.

Charakterystyka dopalaczy

Substancje o psychoaktywnym działaniu określane jako dopalacze można obecnie...

Działanie dopalaczy

To jak działają dopalacze jest tak naprawdę trudne do określenia. Różne...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl