Charakterystyka dopalaczy

Substancje o psychoaktywnym działaniu określane jako dopalacze można obecnie kupować w sieci lub w też różnych sklepach. Mimo, że składniki dopalaczy są legalne nie można ich spożywać, gdyż będą tak samo szkodliwe jak narkotyki. Niestety w mediach coraz częściej możemy słyszeć o tym, że mamy zachorowania właśnie po spożyciu takich dopalaczy. Jednak cieszą się one wśród młodych osób dużym zainteresowaniem i sprzedają się świetnie. Przez nie młodzi chcą mieć więcej atrakcji w czasie imprezy. Jest to forma alternatywy dla młodych osób, które nie mają dostępu do narkotyków.

popularne dopalacze

W naszym kraju dopalacze nie są objęte antynarkotykowym zakazem. Mogą mieć różne formy kadzidełek, proszków, tabletek czy znaczków a nawet różnych skrętów oraz aromatycznych mieszanek. Składnikiem najważniejszym jest tam benzylopiperazyna, która ma działanie jak amfetamina. Jest to środek, który sprawia, że przyspiesza się tętno i pojawia się odwodnienie organizmu a dalej problem uzależnienia. Łączy się ją z produktem określonym jako TFMPP. Wśród legalnych mieszanek ziołowych, określonych w dopalaczach znajdowały się takie produkty jak roślinny susz, liście z mitragyna speciosa, kratom, szałwia a także elementy muchomora czerwonego oraz plamistego. Oferowane w postaci kapsułek dopalacze najczęściej były wykorzystywane przez młodych, którzy chcieli w tej formie budować u siebie stan euforii i większego zadowolenia. Wiele osób w ten sposób chce poprawiać seksualną kondycję czy też zdolność do zabawy. W naszym kraju najlepiej sprzedają się środki w postaci mieszanek roślinnych w formie suszu, który uważany jest za wygodny w użyciu.

Jak przeprowadzić...

Martwisz się non stop. W rzeczywistości martwisz się już od bardzo dawna...

Nowa forma leczenia...

Nałóg jest wyborem to publikacja, którą przygotował Jeffrey Schaler i w której...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl