Uwierz mi

Powiem ci, że jestem smutny lub przygnębiony. Mogę mieć siniaki, ale prawdopodobnie będą one w miejscu, gdzie nikt ich nie zobaczy. Mogę stracić lub przybrać na wadze. Bóle brzucha i głowy mogą się nasilić. Mogę zacząć pić lub brać narkotyki. Może się wydawać, że nie mogę się na niczym skoncentrować. Moje odpowiedzi na zwykłe pytania będą niejasne. Zniknie moja radość i mogę wydawać się smutny. A może powiem ci, jaki jestem szczęśliwy, a życie nigdy nie było lepsze. Sama zaczynam w to wierzyć. Przemoc domowa (DV) zdarza się kobietom i mężczyznom. To nie jest problem kogoś innego. Przemoc domowa zdarza się twojej mamie, ciotkom, braciom, wujkom, siostrom, siostrzenicom, synom, córkom, wnuczkom i wnukom. Skończy się, gdy każdy z nas zajmie stanowisko przeciwko przemocy domowej. Nie czekaj, aż NFL lub jakakolwiek inna firma zajmie stanowisko. Zdobądź wiedzę na temat DV. Nikt nie powinien był "potrzebować zobaczyć wideo", aby wiedzieć, że Janay Rice była maltretowana. Została wyniesiona z windy jak kawałek śmiecia wyrzucony na krawężnik. Dość powiedzieć. Istnieją cztery główne obszary DV. Pierwszym z nich jest przemoc fizyczna, która może obejmować policzkowanie, kopanie, uderzanie, potrząsanie, uderzanie, plucie lub bycie skrępowanym fizycznie lub grożenie przemocą.

Drugim jest znęcanie się emocjonalne, które może obejmować wyzwiska, obelgi, ataki słowne, upokarzanie, niszczenie mienia, grożenie skrzywdzeniem rodziny lub zwierząt domowych, skrajną zazdrość i poniżające uwagi. Trzecim jest wykorzystywanie ekonomiczne, które może obejmować ograniczenia dotyczące kart kredytowych, książeczek czekowych lub gotówki; niedopuszczanie do pracy poza domem; oraz kontrolę wszystkich decyzji finansowych. Czwartym jest wykorzystywanie seksualne, które może polegać na wymuszaniu aktów seksualnych, które są niewygodne, zbyt agresywne lub brutalne, odmawianiu antykoncepcji lub wstrzymywaniu seksu. Dlaczego zostaję? W każdej minucie każdego dnia, dzień w dzień, słyszę: "Zasługujesz na to. Jesteś kupą śmieci. Robię to, bo cię kocham. Zabiję twojego psa, jeśli komuś powiesz. Twoja rodzina zostanie zabita, jeśli komuś powiesz. To zrujnuje moją karierę. Nigdy nie przetrwasz beze mnie. Zabiję się, jeśli odejdziesz. Zabiję cię, jeśli odejdziesz. Zabiorę twoje dzieci i nigdy więcej ich nie zobaczysz." I ja ci wierzę. Proszę, nie wiktymizuj mnie ponownie. Proszę, nie mówcie mi: "To nie może być prawda. On/ona nigdy by tego nie zrobił/a! Ale on/ona jest filarem w społeczności. Co tydzień chodzi do kościoła. On/ona jest wspaniałą osobą. Musisz to zmyślać. Rozpowszechniasz kłamstwa i potrzebujesz pomocy. Dlaczego to mówisz?". A kiedy prawda zostanie usłyszana, proszę, nie mów nigdy: "Wiedziałem to od zawsze! Nigdy go/jej nie lubiłem. Nigdy mi nie powiedziałeś. Powinieneś był odejść lata temu. Tak ci mówiłem..." Jeśli te stwierdzenia są prawdziwe, dlaczego mi nie pomogłeś? Możesz zakończyć cykl przemocy wobec osoby, którą znasz lub kochasz. Zaoferuj miłość i wsparcie. W Jacksonville zadzwoń do Hubbard House (904-354-3114) lub National Domestic Violence Hotline (800-799-7233). Ale przede wszystkim... Uwierz mi.

Kto bierze dopalacze?

Problem dopalaczy u młodych jest coraz częściej słyszany. Możemy się...

Wstrząsające zjawisko...

Czy lekarze w USA rzeczywiście przepisują zbyt wiele opiatów? To pytanie przykuwa...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl