Połączenie międzyludzkie jest odpowiedzią na leczenie uzależnień

Połączenie międzyludzkie jest odpowiedzią na leczenie uzależnień 14 stycznia 2020 | Kailey Fitzgerald | Uzależnienia, Nowości, Leczenie Według Johanna Hari, autora bestsellerowej książki New York Time'a "Chasing the Scream: The First and Last Days of the War on Drugs", wszystko co do tej pory wiedzieliśmy o uzależnieniach jest błędne. Johann Hari jest jedną z wielu osób, które zostały dotknięte przez zmagania swoich bliskich z uzależnieniem od substancji psychoaktywnych. Czy nam się to podoba, czy nie, uzależnienie jest chorobą rodzinną, którą należy się zająć i traktować jako taką. Zdecydował więc, że chce zagłębić się w swoje rozumienie tego, co może powodować uzależnienie i jak powinniśmy podchodzić do leczenia osób uzależnionych. Przeprowadził więc własne badania, spotykając się i rozmawiając z różnymi ludźmi, którzy mieli do czynienia z uzależnieniami na całym świecie. Jego osobisty eksperyment doprowadził go do znalezienia przełomowych odpowiedzi na nurtujące go pytania dotyczące uzależnień. Johann Hari był prelegentem niedawnego Ted Talk, gdzie w pełni wyjaśnił swoje odkrycia. Te informacje zaczynają rewolucjonizować systemy przekonań i sposoby myślenia wielu ludzi w odniesieniu do uzależnień i ich leczenia. Ludzkie połączenie jest przeciwieństwem uzależnienia, a nie trzeźwości My, jako społeczeństwo, wdrożyliśmy system, w którym karzemy uzależnionych za ich uzależnienia. Na przykład, jeśli ktoś ma przy sobie narkotyki i zostanie złapany, otrzymuje sowity zarzut posiadania.

To często prowadzi do więzienia, które zazwyczaj jest na stałe w twoim rejestrze. Przyszli pracodawcy będą to widzieć, co utrudnia znalezienie pracy każdemu zdrowiejącemu uzależnionemu z kartoteką. Kiedy uzależnieni nie mogą znaleźć pracy, jak mamy oczekiwać, że będą kontynuować swoją podróż, aby poprawić swoje życie? Nastawiamy ich na porażkę i oferujemy im niewielkie wsparcie. Aby promować zdrowe zmiany w życiu uzależnionych, ludzie tacy jak Johann Hari uważają, że powinniśmy zapewnić im wsparcie i więzi międzyludzkie, których potrzebują. Wyjaśnia on, że wrodzoną naturą człowieka jest poszukiwanie połączenia poprzez tworzenie więzi. Kiedy ktoś doświadcza traumy lub innych form trudności i czuje, że nie może znaleźć więzi międzyludzkiej, znajdzie sposób, aby związać się z czymś innym. Hari wyjaśnia: "Może to być hazard, może to być pornografia, może to być kokaina, może to być marihuana, ale będziesz się z czymś wiązać i łączyć, ponieważ taka jest nasza natura, tego chcemy jako istoty ludzkie." Tak więc, zamiast odcinać uzależnionego, gdy jest w głębi uzależnienia, jak jesteśmy nauczeni to robić, powinniśmy być tam dla nich i oferować wsparcie. Oczywiście, ważne jest, aby ustanowić zdrowe granice, ale całkowicie odpisać uzależnionego, ponieważ zmagają się z chorobą spowoduje tylko dalsze szkody. Ponieważ związek jest przeciwieństwem uzależnienia, kiedy odbieramy uzależnionemu tę niewielką więź międzyludzką, która mu pozostała, można założyć, że jego uzależnienie tylko się pogłębi. Widzimy to cały czas. Kiedy uzależnieni są stroniący od ludzi i potępiani za swoje czyny, walczą o utrzymanie lub nawet próbę znalezienia trzeźwości. Więc co właściwie można zrobić? Według Johanna Hari, był on świadkiem systemu, który zawiera odpowiedź na dylemat uzależnienia. Hari wyjaśnia: "Prawie piętnaście lat temu Portugalia miała jeden z najgorszych problemów z narkotykami w Europie, z 1 procentem populacji uzależnionym od heroiny".

Są to szokujące liczby, więc Portugalia wiedziała, że trzeba coś zrobić. Portugalia wprowadziła system "Wojny z Narkotykami", a problem narkotykowy tylko się pogłębiał. System, którego świadkiem był Hari, to odważny i rewolucyjny pomysł, z którym niektórzy z nas mogą się na pierwszy rzut oka nie zgodzić. Hari maluje obraz nowego systemu Portugalii: "Postanowili zdekryminalizować wszystkie narkotyki i przenieść wszystkie pieniądze, które wcześniej wydawali na aresztowania i więzienie narkomanów, i wydać je zamiast tego na przywrócenie im więzi - z ich własnymi uczuciami i z szerszym społeczeństwem." Teraz, dekryminalizacja wszystkich narkotyków może wydawać się drastyczna i kontrproduktywna, ale w rzeczywistości przyniosła pożądane rezultaty w połączeniu z nowymi funduszami dla powracających do zdrowia uzależnionych. Cały sens dekryminalizacji wszystkich narkotyków polega na usunięciu cyklu, w którym utknęli uzależnieni: ćpają, zostają aresztowani, próbują znaleźć pracę, dostają odmowę z powodu kartoteki i znowu ćpają, bo nie ma nic, co mogłoby im dać cel. Hari podaje nam statystyki z nowego systemu w Portugalii i są one znakomite: "Niezależne badanie przeprowadzone przez British Journal of Criminology wykazało, że od czasu całkowitej dekryminalizacji, uzależnienie spadło, a używanie narkotyków w iniekcji spadło o 50 procent". 50 procent uzależnionych otrzymało pomoc, której potrzebowali i prowadzi produktywne życie, pełne celu i więzi międzyludzkich. Jak to osiągnięto? Poprzez umożliwienie uzależnionym rozwoju po tym, jak cierpią z powodu uzależnienia. Portugalia przestała demonizować swoich uzależnionych i zaczęła traktować pomoc dla nich jako priorytet. Finansowanie powrotu do zdrowia uzależnionych, zamiast finansowania ich uwięzienia i upokarzania w ich walce. Kiedy zaczęto traktować ich jak ludzi, którzy zasługują na miłość, szacunek i wsparcie, ich stan się poprawił.

Sterydy anaboliczne:...

Myślenie o sterydach anabolicznych wyczarowuje obraz profesjonalnych sportowców...

Jakie są niektóre...

Chociaż uzależnienie jest złożoną i przewlekłą chorobą, leczenie jest...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl