Działanie dopalaczy

dziecko bierze dopalacze

To jak działają dopalacze jest tak naprawdę trudne do określenia. Różne są objawy uzależnienia, przede wszystkim dlatego, że produkty te mają różny skład, który często nie jest podany. Dlatego sklepy, które reklamują te produkty jako kolekcjonerskie nie do spożycia oczywiście mogą omijać prawo, które nie pozwala na to, by prowadzić obrót takimi produktami. Działają one na organizm niszcząco, pobudzająco oraz odurzająco. Masowe zamykanie punktów, w których oferowano takie środki nie przyniosła takich efektów jakich oczekiwano. Handel bowiem pojawił się w sieci, gdzie nie ma nad nim praktycznie żadnej kontroli. Dostęp jest nadal podobny a skład chemiczny tych produktów ciągle się zmienia, a co za tym idzie trudno ocenić jak będą one działać na organizm. Jeśli nawet jakaś substancja wchodziła w skład dopalaczy i jest wpisana na listę środków zakazanych szybko jest zastąpiona czymś innym, co będzie miało podobne działanie, jednak nie będzie zakazane.

W momencie, gdy zobaczymy, że dziecko zachowuje się nienaturalnie powinniśmy jak najszybciej na to zareagować. Dziwne bóle głowy, senność, bezsenność czy pobudzenie to formy, które powinny nas zaalarmować Warto sprawdzić czy dziecko nie jest pod wpływem takiego środka, które zakupiło w sieci. Tak naprawdę skutki działania takich środków są trudne do opisania, gdyż w sprzedaży jest ich nawet kilkanaście tysięcy. Nie każde dziwne zachowanie dziecka będzie uzależnieniem ale zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie. Rodzic powinien być świadomy tego jakie są problemy i ich symptomy, gdyż w ten sposób łatwiej będzie wyłapać wszelkie problemy. Gdy zauważy się, że dziecko jest pod wpływem środka takiego jak dopalacze i można odkryć jego skład warto jak najszybciej udać się do lekarza, by wykluczyć możliwość powstania licznych innych problemów, z którymi trudno sobie będzie poradzić. Jeśli będzie to kwestia uzależnienia szybka pomoc może się okazać szczególnie ważna.

Działanie dopalaczy

To jak działają dopalacze jest tak naprawdę trudne do określenia. Różne...

Czym są wspomagacze...

Leczenie uzależnień od narkotyków jest długa, ciężka droga. Kiedy znajdujemy...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl