Dopalacze

jak działają dopalacze

Oczywiście to wielki mit, że dopalacze są bezpieczne i nie prowadzą do uzależnień. Jeśli będzie się zwiększać ich ilość tym samym będzie się u siebie budować uzależnienie. W specjalnych poradniach jest już bardzo wielu pacjentów, którzy są uzależnieni od dopalaczy a taki stan uzależnienia jest podobny do uzależnienia od narkotyków. W naszym kraju producenci i sprzedawcy dodatkowo chronią się przed odpowiedzialnością udając, że sprzedają produkty określone jako kolekcjonerskie i nie przeznaczone do spożycia, dlatego to konsument sam ponosi odpowiedzialność, za to że zdecydował się spożyć taki środek. Trzeba porównać to w sposób dość znaczący mówić o bezpieczeństwie takich osób w takiej formie w jakiej mogłoby się mówić o bezpieczeństwie osoby, która zjada trutkę dla szczura. U producentów mamy obecnie wiele różnych produktów, które mają wpływać na świadomość.

Przez internet można kupować wiele środków z dostawą do domu. Mamy w sprzedaży różnego rodzaju środki pobudzające, prowadzące do relaksu jak i też całkowicie odurzające i halucynogenne. Można je zażywać w różne formie: jedzenia, dymu, czy proszku. Zażywanie jest podobne do narkotyków. Taki produkt ma zachęcać klientów do tego, by dalej je spożywali, dlatego pojawiający się efekt odurzenia jest przyjemny ale również buduje uzależnienie. Jeśli chodzi o sposoby zażycia są one mocno zróżnicowane w zależności od substancji. Działanie takich środków jest jednak zawsze niebezpieczne i nie do końca zbadane o czym trzeba pamiętać. Wiele środków jest nowych a jednocześnie ich liczba rośnie a skład się zmienia, dlatego takich dokładnych badań póki co nie mamy. Skala tego zjawiska stale jednak rośnie i można spodziewać się, że ryzyko i problem będzie dalej narastał. Wszystko związane jest z tym, że firmy dystrybuujące się rozwijają a jednocześnie ich odpowiedzialność za to co sprzedają jest praktycznie minimalna co pozwala branży na rozwój.

Nowa forma leczenia...

Nałóg jest wyborem to publikacja, którą przygotował Jeffrey Schaler i w której...

Leczenie po spożyciu...

Osoby, które mają lekkie zatrucie po dopalaczach najczęściej nie trafiają do...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl