Czym są wspomagacze poznawcze?

Leczenie uzależnień od narkotyków jest długa, ciężka droga. Kiedy znajdujemy coś, co może wspomóc ten proces, ważne jest jednak, aby było to bezpieczne i warte naszego czasu. Niestety, nie wszystko, co jest oferowane jest. Więc, jak to jest, jeśli chodzi o wzmacniacze poznawcze? Czy mogą one pomóc ci podczas leczenia?

Czym są wspomagacze poznawcze?

Cognitive enhancers - znane również jako "nootropics" - są używane do ich poznawczych korzyści, takich jak zwiększona czujność umysłowa, poprawa pamięci i poprawa koncentracji, według Alcohol and Drug Foundation of Australia (ADF). Te kognitywne wzmacniacze czasami również poprawić czynniki fizyczne, takie jak poziom energii.

Nie znaczy to jednak, że każdy środek wspomagający funkcje poznawcze jest taki sam. Wręcz przeciwnie, istnieje wiele różnic między jednym nootropowym a drugim.

Niektóre z nich są leki farmaceutyczne, które zostały pierwotnie zaprojektowane do odrębnego celu leczenia zaburzeń, takich jak narkolepsja. Te "inteligentne leki" zostały od tego czasu odkryto promować czuwanie w przeciętnej osoby, jak również.

Jak działają wspomagacze poznawcze?

To, po raz kolejny, różni się nieznacznie od nootropowego do nootropowego. Po tym wszystkim, jeśli dwa nootropy mają nawet nieco różne efekty, to jest prawdopodobne, że reagują one do i w organizmie inaczej.

Uogólniając, dokładne działanie wielu nootropików nie jest do końca znane. Niektórzy badacze w ADF wierzą, że niektóre z tych wzmacniaczy poznawczych działa poprzez reagowanie na różne systemy w organizmie.

Inne nootropics są sugerowane do pracy poprzez wpływ na neuroprzekaźniki w mózgu. Na przykład, niektóre cognitive enhancers zwiększyć neuroprzekaźniki, takie jak dopamina, aby zapewnić efekty, takie jak zwiększona motywacja.

Skąd się wzięły wspomagacze poznawcze?

Jak wspomniano wcześniej, wiele środków wspomagających funkcje poznawcze nie zaczęło działać z myślą o zwiększeniu wydajności poznawczej u osób zdrowych. Zostały one raczej opracowane w celu leczenia konkretnych zaburzeń.

Na przykład, donepezil jest stosowany w leczeniu choroby Alzheimera dzięki swoim właściwościom wspomagającym pamięć epizodyczną i uwagę. Innym przykładem może być metylofenidat, który może być stosowany do pomocy osobom z ADHD, jak to pomaga hamowania reakcji i uwagi. Inne popularne cognitive enhancers zostały wykorzystane do pomocy w leczeniu deficytów poznawczych schizofrenii, które nie są adresowane przez leki przeciwpsychotyczne, które są używane do leczenia pozytywnych i negatywnych objawów zaburzenia.

Czy te poznawcze środki wspomagające są bezpieczne?

Wspomagacze poznawcze są stosunkowo bezpieczne w użyciu. Jednak, tak jak w przypadku każdej innej substancji lub leku, który przyjmujesz do swojego organizmu, musisz używać tych wspomagaczy w sposób bezpieczny. Oznacza to stosowanie odpowiednich dawek, zwracając uwagę na znaki, że twoje ciało nie toleruje stosowania wzmacniacza, a najlepiej skonsultować się z profesjonalistą przed rozpoczęciem użytkowania.

Jest to również mądre, aby zbadać każdy wzmacniacz poznawczy, że masz zamiar rozpocząć. Obejmuje to badania marek, które są używane, jak również.

Największe obawy z cognitive enhancers jest to, że nie są one przechowywane do tej samej zgody, że leki farmaceutyczne są. Raczej, są one uważane za suplementy. Innymi słowy, podczas gdy farmaceutyki są niebezpieczne, dopóki nie udowodni się, że są bezpieczne, odwrotnie jest w przypadku nootropów, które, podobnie jak suplementy, są uważane za bezpieczne, dopóki nie udowodni się, że jest inaczej. Oznacza to również, że cognitive enhancers są zazwyczaj sprzedawane bez recepty i można je kupić online.

Nie pozwól, aby to cię zbytnio niepokoiło, jednak. Niezawodne środki poprawiające funkcje poznawcze, które są sprzedawane przez większość firm są poparte intensywnymi badaniami. Większość firm nie będzie sprzedawać nootropic, który nie został udowodniony bezpieczny i skuteczny.

Czy są ich skutki uboczne?

Tak jak wszystko inne, wzmacniacze poznawcze mogą mieć skutki uboczne. To dlatego zauważono wcześniej, że należy zwrócić uwagę na to, jak twoje ciało toleruje konkretnego wzmacniacza, który używasz.

Konkretne skutki uboczne różnią się od wzmacniacza poznawczego do wzmacniacza poznawczego. Niektóre z najczęstszych skutków ubocznych obejmują niepokój, bóle głowy lub bezsenność. Jeśli one wystąpią, spróbuj porozmawiać z profesjonalistą o tym, że być może użyjesz mniejszej ilości danego środka wspomagającego poznanie lub spróbujesz innego środka.

Czy wspomagacze poznawcze mogą leczyć uzależnienie?

Podobnie jak wszystko inne stosowane w leczeniu uzależnień, zażywanie wspomagaczy poznawczych nie usunie po prostu problemu. Może jednak pomóc ci pośrednio, pomagając ci podjąć kroki w celu zrobienia rzeczy, które pomogą ci w powrocie do zdrowia. Rozszerzymy więcej na temat tego pomysłu, idąc dalej.

Motywacja

Jednym z największych czynników na drodze do wyzdrowienia jest utrzymanie motywacji nawet przez trudne dni. Istnieją pewne wzmacniacze poznawcze, które mogą w tym pomóc.

Weźmy na przykład Modafinil. Udowodniono, że pomaga on osobom pozostać zm otywowanym, a także zmniejsza reakcję na impulsy. Oznacza to, że pomaga on również zmniejszyć liczbę godnych pożałowania decyzji podejmowanych w ułamku sekundy.

Energia

Inną rzeczą, że wielu ludzi znaleźć pomaga im przez ich odzyskiwania jest biorąc trochę czasu, aby ćwiczyć. Wzmacniacze poznawcze, takie jak Rhodiola rosea - opcja ziołowa - mogą również dać użytkownikom zastrzyk energii, który pozwoli im ruszyć z miejsca.

Nastrój

Powrót do zdrowia po uzależnieniu to trudny okres. To, oczywiście, może spowodować, że poczujesz się przygnębiony. Wzmacniacze poznawcze, takie jak L-tyrozyna i aniracetam mogą być stosowane w celu poprawy nastroju w trudnych czasach.

Ostatnie ostrzeżenie

Wspomagacze poznawcze mogą być świetnym narzędziem pomagającym w powrocie do zdrowia. Należy jednak pamiętać, że muszą być one stosowane prawidłowo i ostrożnie. Rozumie się samo przez się, że jeśli nadużywasz tych wspomagaczy na swojej drodze do wyzdrowienia, to raczej cofasz się niż idziesz do przodu.

Zostało to zauważone wcześniej, ale warto zauważyć ponownie, że podczas gdy wiele z tych wzmacniaczy poznawczych można łatwo kupić online, najlepiej jest używać ich pod opieką profesjonalisty, a nie próbować rozgryźć je na własną rękę.

Kiedy twój partner jest...

Jeśli wiesz, że twój partner jest kimś, kto lubi wypić kilka drinków od czasu...

Charakterystyka dopalaczy

Substancje o psychoaktywnym działaniu określane jako dopalacze można obecnie...

Kontakt: biuro@purpledot.pl

Zobacz także

Partner

Nie nie wiesz jak poradzić sobie z nałogiem? Skontaktuj się ze specjalistami z Ośrodka leczenia uzależnień w Koninkach. Twoje życie nie musi być podporządkowane dopalaczom!
www.jacekswist.pl